مجمع خیرین هیئت به دنبال چیست؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۳۲    |   کد خبر : ۱۴۰۲۰۸۲۹319
بدیهی است که اجتماع خیرین و دلسوزان و سخاوتمندان عرصه هیئت پر از بـــرکات و گام‌های مفید و استوار است.

 

بدیهی است که اجتماع خیرین و دلسوزان و سخاوتمندان عرصه هیئت پر از بـــرکات و گام‌های مفید و استوار است. عـــموم مجامع با حضور و هم‌افزایی و تشریک مساعی و تجمیع همت‌ تک تک اعضای آن در سرعت بخشی به اهداف گام‌های سریع‌تری را برمی‌دارد. 

مجمع خیرین هیئت نیز با حضـــــور خیرین و با نقش آفرینی موثــــر تک تک اعضا برای خود به دنبال اهدافی است. برای نمونه می‌توان به چنین مواردی اشاره کرد :

الف. حل مسائل هیئات و نخبگان هیئت از طریق مشارکت خیرین: هیئت ها و جریان‌های که  منسوب به اهل بیت علیه السلام هستند، در پـــیمودن مسیر خود و تداوم فعالیت‌ها با مسائل، مصائب و مشکلاتی مواجه هستند.  اگرچه عموم گردانندگان این مجمــــــوعه‌ها، با اخلاص و همت والا و بدون توقع و  با بذل مال و وقت، در صـــــدد رفع مشــــکلات هییات هستند؛  اما گاهی بار مشکلات و حجم و فراوانی نیازها خارج از عهده متولیان هیئات است.  بی‌شک خیرین هیئتی  با حضور و مســاعدت خود و رفع نیازهای هیـــــئات و تقویت و حمایت از افراد و ارکانی که هیــئات را اداره می‌کنند؛ می‌توانند بار قابل توجهــی از مشکلات هیئات را سبک کنند.حضور و نقـــــــــش 
آفرینی خـــیرین در طول تاریخ هـــــیئات مذهبی غیر قابل انکار است.

 ب. توانمندسازی ساختار و ارکان هیئت:  طبیعتاً نیازهای هیئات فقط معـطوف به مسائل مالی نیست .بســــــیاری از افراد اهل اندیشه، صاحب رای، صاحب هـــنر و ... می‌توانند با بذل اندیشه و هنـــــر و رای و امکان خود به تقــویت ساختار و تشکیلات هیئات کمک کنند.  خیرین هیئت می‌توانـند ارکان ،  مسئولین و دســـت‌اندرکاران هیئات را در مسیر خدمت به اهل بیت امداد برســانند و بخشی از دغــــــــدغه‌ها و نیازها و مشــــــکلات آنها را به ویژه قشر محترم پیرغلامان حسینی را کم کنند.

 ج. فرهنگسازی و جهت دهی اولویت‌ها با توجه به مسائل جامعه هدف:  جریان امدادرسـانی و مشارکت خیرانه  در هیئات ، تابع چهــــارچوب،  اصول و قواعدی است که اهل این فن خوب از آن خبر دارند . در این مسیر الگوسازی و فرهنــــگ سازی از اهمیت والایی برخوردار است. همچـــــــنین نیازها و مشکلات اصلی هیئات مذهـــــبی اولویت‌ها و اهمیت مخــــصوص به خود دارند .گاهی با گـــره گشایی از یک مسئله مهم در هیئات  بسیاری از مشکلات دیگر برداشــــته و کم اهمیت می‌شوند. فعالیت خیرخواهانه در هیئت نیاز به فرهنگسازی و اولویت سنجی دارد.

1بار پسندیده شده
پسندیدم
اشتراک گذاری
این خبر را با دوستان خود در شبکه های مجازی به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران
نظری ثبت نشده است
برای این خبر تا الان نظری ثبت نشده ، شما اولین باشید
نظر جدید
ارسال نظر