عیادت و تکریم ذاکر پیشکسوت و پیرغلام اباعبدالله الحسین (ع) حاج احمد علی پناهی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۱۹    |   کد خبر : ۱۴۰۳۰۱۱۴545
به همت نمایندگی بنیاد دِعبِلِ خُزاعی استان لرستان؛

به گزارش روابط عمومی بنیاد دعبل خزاعی از استان لرستان در راستای  سرکشی و تکریم مداحان، ستایشگران اهل بیت(ع) و پیرغلامان حسینی (ع) هیات های مذهبی، به همت نمایندگی بنیاد دِعبل خُزاعی استان لرستان، در اولین دیدار سال جدید و در تقارن با ایام سوگواری و شهادت حضرت علی ع و لیالی قدر، طی مراسمی با حضور مسلم رضایی پور نماینده بنیاد دِعبِل خُزاعی استان لرستان و دبیر شورای هماهنگی شبکه هیات، معاونین محترم پشتیبانی و توسعه خدمات و روابط عمومی این بنیاد و خادمین محترم هیئت الرضا ع و هیئت شریف حدیث کساء خرم آباد و آقای نوراله دریکوند مسئول تشکل های دینی و هیات های مذهبی اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان، ضمن عیادت، با اهدای لوح تقدیر مشترکی از طرف اداره کل تبلیغات اسلامي و بنیاد دعبل خزاعی استان لرستان و هدایایی معنوی و اهدای حمایل خادمی حضرت سیدالشهدا ع ، از ذاکر پیشکسوت و پیرغلام اباعبدالله الحسین (ع)، حاج احمد علی پناهی، تقدیر به عمل آورده شده و از خدمات شایسته ایشان، در حوزه ستایشگری اهل بیت(ع) تکریم شد.

در این دیدار حاج احمد علی پناهی ، به بیان خاطراتی از نحوه شروع مداحی ، کراماتی از اهل بیت عصمت و طهارت ع، نوحه خوانی و توسل به امیر المومنین علی ع پرداخت. 
ذاکر پیشکسوت و پیرغلام اباعبدالله الحسین ع حاج احمد  علی پناهی، در سال 1337 در یکی از محلات قدیمی شهر خرم آباد و در خانواده ای مذهبی و روحانی، متولد شده و در سال  1354 وارد عرصه مداحی محلی می شود. 
ایشان سابقه مداحی در هیات های محلات قاضی آباد و پشته حسین آباد شهر خرم آباد را در کارنامه مداحی خود داشته و از وی، نوحه های ماندگاری نظیر؛ (( قربانِ جسم بی سَرَت بابا )) در سال 1367 و نوحه محلی لری (( تَک سوار )) در سال 1368 در اذهان مردم خرم آباد به یادگار مانده است. 
نوحه ماندگار محلی لری (( بِرار بِرار زینبِ نالو می کَه... گِریوَه وِ حالِ یَتیمو می کَه )) از نوحه های معروف و ماندگار این ذاکر اهل بیت ع می باشد، که در سال 1370 به عشق و ارادت حضرت اباعبدالله الحسین ع و به عنوان نمادی برای معرفی عزاداری محلی لری، سروده و تا کنون، در تمامی جلساتی که ایشان مداحی می نمایند، همواره به درخواست عزاداران حسینی ع خرم آبادی، قرائت می گردد. 
ذاکر اباعبدالله الحسین ع حاج احمد  علی پناهی، به دلیل نارسایی کلیوی، مدتی است که تحت درمان دیالیز می باشد، که در خاتمه این دیدار، از درگاه الهی، برای ایشان سلامتی و شفای عاجل مسئلت گردید. 

2بار پسندیده شده
پسندیدم
اشتراک گذاری
این خبر را با دوستان خود در شبکه های مجازی به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران
خادم الحسین ع۱۴۰۳/۰۱/۱۴ ساعت ۱۴:۰۴
حتج احمد علی پناهی ، حق زیادی به گردن مردم خرم آباد و خصوصا محله های پشته حسین آباد و قاضی آباد دارد، تشکر از این کار ارزشمند بنیاد دعبل لرستان
نظر جدید
ارسال نظر